Gündemdekiler:

Blog Yazarlığı ve Site Yönetimi - Siteni Tanıt

Blog nasıl açılır, siteni ekle, siteni tanıt, blog nedir, site nasıl eklenir

      Her geçen gün birden fazla web sitesi açılmakta. Ortalama bir web sitesi açma süresi 5-10 dakika arasındadır. Tabi 5-10 dakika içinde web sitenin tüm işlerini halletmiş olmuyoruz. Web sitesi için uygun bir tema seçilmeli önce. Tema seçilirken web sitenizde yayınlayacağınız içeriklere özgü bir tema seçmenize özen göstermeniz gerekmektedir. Temanın konularınızla uyum içinde olması okuyucuların ilgisini çok daha fazla arttıracaktır ve sitenize trafiğin sağlanmasını gerçekleşmiş olur. Sitenizle karşılaşan okuyucuların site içinde rahat bir şekilde dolaşmasını sağlamanız için tema araçlarını düzgün bir biçimde yerleştirmelisiniz. Ve eğer zaman sonra siteniz uygun hale gelip sitenizde reklam yayınlanmaya başlandığında yönettiğiniz siteyi aşırı fazla reklamlarla boğmamanızda fayda var. İnsanlar sizin sayfanızla karşılaştığında kendilerini rahat hissetmeli.

 

Özgün Olun

      Web sitenizde paylaştığınız yazılar kesinlikle kopyala-yapıştır tarzında olmamalıdır. Her yerde karşılaştığınız aynı yazıların sitenizde olması demek bu sayfaların index almaması demektir. index ise web sayfalarınızın internet ortamındaki dizinlere eklenmesine denmektedir. Başka konulardan bilgi sahibi edinebilirsiniz. Herkesin yazdığı bir konu da olabilir. Ama bu herkesin yazdığı konuyu kendinize özgün yorumlamanız önemlidir. Çünkü okuyucular daha yeni fikirler ve düşüncelerle karşılaşmak ister. Yazılarınızda kullanacağınız resimler son derece ilgi çekici olmasında fayda vardır. İnsanlara hitap etme şekliniz kırıcı ve saldırgan olmamalıdır. Eğer bir yazıyı okuyuculara sunduysanız, takdir edilmeyi kabul ettiğiniz gibi eleştirilmeyi de kabul etmelisiniz.

Blog nasıl açılır, siteni ekle, siteni tanıt, site nasıl eklenir

 

Site İçinde Reklam Vermek

       Siteniz Google'ın belirtmiş olduğu kurallara uyması durumunda onaylandığında sitenizde reklam yayınlanmaya başlayarak web sitenizden gelir elde edebilirsiniz. Sitenize reklam veren firmaları araştırmanız sizleri daha iyi yönlendirecektir. Benim ise reklam veren firmalardan en beğendiğim ve en güvenilir firma önerim ise Google'dır. Google adsense projesiyle sitenizde reklam yayımlayabilirsiniz. Gelişen internet ortamında reklamların etkisi ve kullanım alanları oldukça artmaktadır.

 

Sitenizi Arama Motorlarına Ekle

      Kurmuş olduğunuz web sitesi kullanıma hazır hale geldiği andan itibaren artık sitenizi arama motorlarına kayıt edebilirsiniz. Böylelikle sitenizin ve içerdiği bağlantıların arama motorlarında görünmesini sağlayabilirsiniz. Siteni ekle seçeneğine basarak Google arama motoruna siteni ekleyebilirsin. Ayrıca Google Analystic uygulaması ile sitenize kod ekleyerek sitenizi Google'a bağlayıp verileri daha kolay izleyebilirsiniz. Diğer arama motorlarına ise sitenizi yandex webmaster veya bing webmaster üzerinden ekleyebilirsiniz.

 

Site Haritası Ekle

      Sitenizi oluşturduktan sonra tüm yazılarınızın içinde bulunduğu ve her zaman güncellendiği bir site haritasını arama motorlarına eklememiz gerekmektedir. Bunun için Google search console ile kendi sitemizin site haritasını ekleyebiliriz. Böylelikle ekleyeceğimiz site haritası sayesinde eğer sayfa uygunsa her paylaştığımızın dizine eklenmesini sağlanacak.

 

 Siteni Tanıt

Blog nasıl açılır, siteni ekle, siteni tanıt, site nasıl eklenir      Sitenizin bütün ayarları yapıldıktan sonra artık kurduğunuz siteye ve kendi yazdıklarınıza güveniyorsanız sitenizi tanıtmaya başlayın. Site tanıtmak için en aktif yerler sosyal medya platformlarıdır. Diğer seçenekler ise beğendiğiniz aktif bloglar'dır. Yani sevdiğiniz blogların ilginizi çeken yayınlarına sitenizin adıyla yorum atabilirsiniz. Böylelikle orada yorumları okuyanlar sitenizi merak edip gelecektir. Blog yazarlarına sitelerinde içerik sunma fırsatı veren firmalar vardır. Bunlardan biri de Hürriyet'tir. Yazar Kafe adıyla oluşturulan sosyal medya sisteminde kayıt olup sitenizin onaylanması durumunda yazılarınızı paylaşıp diğer yazarların ve okuyucuların sitenizdeki yazıları görmelerini sağlayabilirsiniz.  Ayrıca sitenizi bu gönderinin altındaki yorum bölümüne yazarak da paylaşabilirsiniz.

11 yorum:

 1. Eski kullandığım temalardan birini kullanıyorsunuz. Gerçekten güzel bir seçim.

  Benim blogum da rehitu.com

  YanıtlaSil
 2. Yazınız için teşekkür ederiz. Aramıza Katılmak ister misiniz?
  https://blogkatalogu.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 3. Güzel bir yazı olmuş, emeğinize sağlık.
  Blogum var da şimdi bu sayfaya gelip de blogumun reklamını yapacak değilim. İnsan yazı için gelir reklam için gelmez :D

  Yine de alçakgönüllülüğünüz için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 4. Harika bir konuya değinmişsin günde binlerce web sitesi açılıyor ve doğru bilgi bulmak biraz zor bu şekilde ilerleyen arkadaş sitesini iyi yerlere getirebilir.

  YanıtlaSil
 5. Hangi tema bu nereden bulurum benim temam berbat
  https://gezginnnim.blogspot.com/?m=1

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kullandığım tema'nın adı NewsPro. İyi günler...

   Sil