Gündemdekiler:

Hayatınızda En Az Bir Kez Yapmanız Gereken 7 Şey

hayatınızda en az bir kez yapmanız gerekenler
Mountain Jumping
      Hepimizin gün geçtikçe bulunduğumuz yerden çok daha uzaklara gidip farklı maceralar yaşamayı istemek gibi çeşitli hayalleri artmaktadır. Bunların başında olan ise adını bile bilmediğimiz yerlere gidip oralarda insanları tanımak, vakit geçirmek, eğlenmek ve coşmak gelmektedir. Bizler genel olarak kendi hayatlarımıza pek fazla odaklanamadığımızın zaman zaman farkına varıyoruz. Farkına vardığımız zamanlar ise içimizde bir soğukluk oluşmaktadır. Bu soğukluğun nedeni yapmak isteyip de yapamadıklarımızın aklımıza gelmesinden kaynaklanmaktadır. Her şeyi yapmak gibi bir mecburiyetimiz yok kesinlikle ama insan bazen tüm dertlerinden sıyrılıp kendisi ile ilgili bir şeylerin bulacağı yerlerde bulunmak istiyor. Günümüzde moral kaynakları oldukça azalma göstermektedir. İnsanların kendi içindeki psikolojik halleri bu gibi durumların da artmasına neden olmaktadır. Zaman geçtikçe insan kendisine ve kendi yaşamına daha çok odaklı hale geliyor. Bu da kişinin geri kalan zamanını iyi geçirmesini düşündürtüyor. Bu düşünce kişileri tatillere ve çeşitli aktivitelere yönlendiriyor.
      Bu dünyada ki zamanımız sona ermeden gidip görülmesi gereken yerler, yapılması gereken listeler vardır. Gezmek, eğlenmek, cesaret dolu işlere kalkışmak gibi pek çok şeyin her insan tarafından bu dünyadan göçmeden önce yapması gerekenler arasındadır. Sizin için ölmeden önce mutlaka yapılması gerekenleri sıralayacağım. Yazının devamını okumaya devam edin..

 

Hayatınızda En Az Bir Kez Yapılması Gerekenler

1. Asla Yapamam Dediğiniz Bir Şeyi Yapın
      Kendi ön yargılarınız yüzünden yapmaktan çekindiğiniz şeyleri yapın. Bu size mutluluk verecektir. Örneğin çok beğendiğiniz bir elbise var fakat "bununla asla dışarı çıkamam" diye düşünüyorsunuz. Bu düşünceyi bir kenara atın ve yapın. Korkmayın ve çekinmeyin. Sadece kendinize odaklı olun ve bu gibi örnekleri arttırarak asla yapamam dediğiniz şeyleri yapmaya başlayın!

2. Hayran Olduğunuz Biriyle Tanışın
      Sizi motive edebilecek diğer bir şey ise hayranı olduğunuz kişiyle ya da kişilerle bağlantınızın olması. Bu size özgüven aşılayacak ve mutlu olmanızı sağlayacaktır. Kendinize yakın hissettiğiniz biriyle tanışmak sizin aynı zamanda çevrenizin daha popüler olmasını da sağlayacaktır. Sosyal çevrelere katıldıkça mutluluğunuz daha çok artacaktır. Ve "Nasıl mutlu olurum" sorusunun cevabını da bulmuş olursunuz.

3.Tarihi Öneme Sahip Olan Bir Yere Gidin
      Bu tarihi yerlerden en önemlileri savaş alanları ve geçmişte pek çok olayın meydana geldiği yerlerdir. Bu yerlere gidip eski bir devrin atmosferini yaşayabilirsiniz. Farklı ortamlarda bulunmak sizi daha çok mutlu edecektir. Gitmeden önce gideceğiniz tarihi mekanın özelliklerini araştırmanız sizin gezdiğiniz yeri daha iyi anlamlandırabilmenize yardımcı olacaktır.

4. Hayal Ettiğiniz Ülkeye Gidin Ve Gezin
      Herkesin aklında mutlaka gidip görmek istediği bir ülke vardır. Hayalinizdeki ülkeye gidin, oradaki insanları tanıyın. Gittiğiniz ülkedeki farklı kültürden yemekler yiyin ve bunların anı olması için bolca resimler çekin. Bunun için hiçbir zaman geç değildir. Gidin ve hayalinizdeki ülkeyi tanımaya başlayın.

5. Adrenalin İçeren Bir Spor Yapın
     Bu konuya en iyi örnek Mountain Jumping sporudur. Eğer kalp sorununuz yoksa bence yapılması gerekenler listesine eklenmelidir. Çok zevkli ve adrenalin dolu bir spor olan mountain jumping sporu size özgüven sağlayacaktır.

6. Daha Önce Hiç Görmediğiniz Kişilere Yardım Edin
     Evet bu size kendinizi harika hissettirmek için en iyi ve en uygun aktivitedir. İnsanlara yardım ettikçe onların gülümsemesine neden olacaksınızdır. Bir kere yüzünüze karşı gülümseyen insanın mutluluğunu gözlerinden gördüğünüzde emin olun ki sizde çok mutlu olacaksınız ve kendinizi harika hissedeceksiniz.

7. Hayalini Kurduğunuz Arabayı Kullanın
      Çoğumuzun hayalini süsleyen teknoloji harikası arabalar vardır. Bu arabaları kullanıp o harika duyguyu hissetmeyi hepimiz isteriz. Araba firmalarının kendilerine ait çeşitli organizasyonları olmaktadır. Bu organizasyonları takip edip hayalinizdeki arabayı sürme fırsatı yakalayabilirsiniz.


1 yorum:

  1. hayal ettiğim ülkeye gitmek. en çok bunu tuttum. Güney Amerika'yı gezmek istiyorum.

    YanıtlaSil