Gündemdekiler:

En Popüler İngilizce Öğrenme Eğitim ve Programları - İngilizce Öğren

      İngilizce öğrenmek hayatımızın her yaşında daha fazla bir istekle ortaya çıkmaktadır. Dünya dilinin ingilizce olması, günlük hayatta karşılaştığımız çoğu olayların ingilizce halini görmemizde büyük rol oynamaktadır. Hal böyle olunca çoğu insan ingilizce dilini öğrenmek için can atıyor. Bazı uzmanlara göre ilerleyen yıllarda dünya dili olan ingilizce'nin yerini çince'ye bırakılacağı söylense de kimsede ingilizceye olan merakının ve öğrenme isteğinin azalacağını sanmıyorum. İngilizce öğrenmeyi isteyen kişiler öncelikle büyük bir araştırma içerisine girerler. Ve bu davranış da olması gereken bir davranıştır. Çünkü ingilizce öğrenmek için yapılması gerekenler sırasının en üstünde detaylı ve kapsamlı bir eğitim ve donanım arşivlerinin toplanması yer almaktadır. İngilizce öğrenmeye karar verdiyseniz erteleme olayını çok fazla tekrar etmemelisiniz. Aslında ertelemek istemenizin başlıca nedeni üşenmeniz değil, öğrenememe korkusudur. Gerekli eğitim programlarıyla ve kurslarıyla bu korkunuzun üstesinden gelebileceğinizi unutmayın. Şimdi sizler için araştırıp bulduğum ve çoğunu kullandığım programları sizlerle paylaşacağım.

 

Etkili Pratik İngilizce Kursu

İngilizce öğren, ingilizce öğrenmenin yolları, ingilizce

      Burak Öztürk isimli ingilizce hocasının kurduğu bu site üzerinden ingilizce için kapsamlı online dersler bulabilirsiniz. Sitede ücretsiz kelime bilgileri, ip uçları, kolaylıkla ingilizce cümleler kurabilmemiz için teknikler bulunmaktadır. Son derece kullanışlı olan bir sitedir. Anlatımı anlaşılır türden sade ve güzel bir biçimde olan dersler'i sıkılmadan izleyebileceksiniz. Ayrıca sitede ingilizce dersleri için özel notları da kendi arşivinize ekleyebilirsiniz. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

 

 Lingusta

İngilizce öğren, ingilizce öğrenmenin yolları, ingilizce, lingusta nedir, lingusta indir

      İngilizce öğrenme programları arasında en başarılı tekniklerden birisi de Lingusta ingilize eğitim tekniğidir. 99 ders vardır ve bu derslerin hepsi 30'ar dakikalık ses dosyalarından oluşuyor. Öğrettiği cümle kalıplarını sürekli sizlere tekrar ettirerek öğrenilenlerin beyninizde daha çok ve kolay şekilde işlenmesini sağlıyor. Sıkmayan bir anlatımla sizde söylenilenleri tekrar edebilirsiniz. Tekrar ettikçe ingilizce konuşmak için özgüveniniz artacaktır. Ayrıca okuma dersleri de vardır. Her yarım saatlik dersten sonra 2-3 dakikalık okuma dersi ile öğrendiklerinizi tekrar edip nasıl yazıldığını görebiliyorsunuz. Diğer detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 Busuu

İngilizce öğren, ingilizce öğrenmenin yolları, ingilizce, busuu indir

      Kolay ve hızlı öğrenme açısından uygun olan bu programı telefonlarınıza ya da tabletlerinize yükleyip istediğiniz zaman ingilizce çalışabilirsiniz. Burada kendinize bir hesap açıyorsunuz ve sıfırdan ingilizce öğrenmeye başlıyorsunuz. Dersleri tamamladıktan sonra kısa sınav oluyorsunuz. Tüm dersleri başarı ile tamamladıktan sonra ise sizlere ingilizce dilini öğrendiğinizi belirten bir sertifika oluşturuluyor. Uygulama sesli, görüntülü ve yazma ile öğretme tekniklerine dayalıdır. Ben de bu programı kullanmış birisi olarak sizlere tavsiye ediyorum. Uygulamanın eğlenceli bir yanı olduğu için sıkılmadan kullanıp eğlenerek öğrenmenizi sağlıyor. Ayrıca sadece ingilizce diliyle kalmayıp birçok dili öğrenmenize de fırsat vermektedir. Buraya tıklayarak cihazınızın işletim sistemine uygun olanı indirebilirsiniz.

 

Mondly

İngilizce öğren, ingilizce öğrenmenin yolları, ingilizce, mondly indir

      İngilizce öğrenme programları arasında son zamanların popüler uygulaması haline gelen Mondly isimli bu uygulama ile ingilizceyi öğrenip, geliştirebilirsiniz. Busuu ingilizce öğrenme programı ile benzerlikleri olan bu programın temel farkları; tasarımı, öğretme teknikleri ve kendi içinde sunduğu mesajlaşma tekniğidir. İngilizce dili dışında birçok dile destek vermektedir. Sürekli güncellenmesiyle yenilikler barındıran bir program diyebiliriz. buradan indirebilirsiniz.

 

Rosetta Stone

İngilizce öğren, ingilizce öğrenmenin yolları, ingilizce, indir

      Uzun yıllar boyunca hizmet vermiş ingilizce öğretmeye yönelik bir programdır. Ses ve görüntüler kullanarak ingilizce öğrenmenizi sağlıyor. Ayrıca konuyu öğrendikten sonra sizin sesli bir şekilde adım adım tekrarlamanızı sağlıyor. Önceleri sadece bilgisayar ortamında olan bu program yeni cihazların ortaya çıkmasıyla mobil platformlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Son derece kullanışlı olan bu programı araştırıp indirebilirsiniz.

 

Duolingo

İngilizce öğren, ingilizce öğrenmenin yolları, ingilizce, Duolingo indir

     Pratik ve hızlı ingilizce öğrenmek için kullanılan en popüler uygulamalardan biridir. İndirilme sayısı çok fazladır ve her geçen gün hızla artmaktadır. Sesli ve görüntülü öğretme tekniğini kullanmaktadır. Öğrendiklerinizi seviye seviye tekrar etmenizi sağlayıp öğrendiklerinizin sürekli güncel kalmasını sağlar. Sıkılmadan kullanabileceğiniz bu program ile eğlenceli vakit geçirip ingilizce öğrenebilirsiniz. Android veya İos uyumlu cihazınıza göre mağazadan araştırıp indirebilirsiniz. Kullanımı tamamen ücretsizdir.

 

Memrise

İngilizce öğren, ingilizce öğrenmenin yolları, ingilizce, memrise indir
      Uygulama aslında oyun oynayarak öğretmeye yöneliktir. Uygulamanın içinde insanların kelime telaffuzları ile ilgili çektikleri kısa videolar vardır. Böylelikle kelimeleri öğrenirken nasıl söylendiğini de görmüş oluyorsunuz. Ses ve görsel eğitim tekniğini kullanan bir uygulamadır. Siz de hesap açıp ingilizce öğrenmeyi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Uygulamanın ios ve android sürümünü indirmeniz için uygulama mağazasına girip indirebilirsiniz.


2 yorum:

  1. İngilizce öğrenmek için yazdığınız tavsiye hakikaten çok bildirici.
    bu yazıyı paylaşıp ingilizce öğrenmek isteyenlere yol gösterdiğin için teşekkür ederim. - Karşılıklı blogumuza bekliyorum

    YanıtlaSil