Gündemdekiler:

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler - Dizi Önerileri

      Yaz aylarının olmazsa olmazı olan şeylerden biri de izlediğimiz dizilerdir. Yaz aylarında dizi izlemeye karar verdiğimiz sırada belirsizliklerle dolu aklımızda oluşan o devasa dizi ve film listesinin içinden bize uygun olanı seçmek isteriz. Fakat düşündüğümüz kadar kolay olmuyor bu. Bir diziye başlamadan önce aklımızdaki soruların cevaplarınız vermemiz içimizin rahatlamasına neden olacaktır. Çünkü kimse zaman kaybı yaşamak istemez. Ve en önemlisi seçilen dizilerin beklentilerimizi karşılayıp karşılamayacağını bilmek isteriz. Bu yüzden seçtiğimiz dizinin ön araştırmasını yapmamızda fayda vardır. Lakin izlemek için karar verip seçtiğimiz dizinin araştırmasını yaparken yorumlara objektif bakılmalıdır. Çünkü başkasının beğendiği bir diziyi siz beğenmeyebilirsiniz. Ya da bunun tam tersi olabilir. Bu yüzden araştırdığınız dizileri kendiniz için seçin. Ben sizler için izleyebileceğiniz birkaç dizi önereceğim.

 

 How I Met Your Mother

Sezon Sayısı :  9 Sezon
İlk bölüm yayın tarihi : 19 Eylül 2005
Son bölüm yayın tarihi : 31 Mart 2014
      Bu dizi şimdiye kadar izlediğim en iyi dizilerden biri diyebilirim. Bu diziyi izlerken kendinizi harika bir arkadaş ortamında bulacaksınız. Dizide yer alan ünlü oyuncuların ilk sezondan son sezona kadar kusursuz ve büyüleyici bir performans sergilediğini göreceksiniz. Dizi içindeki olayların ilerleyiş tarzı ve olaylara verilen tepkiler sizin beklentilerinizi arttıracak türden. Diziye başladığınızda kısa bir sürede bitireceğinizden eminim. Diziyi bitirdikten sonra içinizde oluşan o büyük hüzne kendinizi şimdiden alıştırın.😔 Bu dizinin gerçekten hayatımdaki yeri çok farklıdır. Ve sizin içinde aynı öneme sahip olacağına inanıyorum. Diziyi izleyip bitirdikten sonra ara ara rastgele bir bölüm açıp izleyeceksiniz. Veya zaman sonra yeniden ilk bölümden izlemeye başlayacaksınız. How I Met Your Mother için kendisini izlettiren son derece iyi bir dizi diyebiliriz.

 

                   Friends

 Sezon Sayısı : 10
lk bölüm yayın tarihi : 22 Eylül 1994
Son bölüm yayın tarihi : Mayıs 2004
      Diziyi izlemeye başladığınızda kendinizi çok farklı duygular içinde bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Dizinin yıllar öncesine ait bir dizi olması sizde ön yargı oluşturmasın. Friends dizisi yayınlandığı ilk yıldan son sezona kadar çok fazla ilgi görmüş bir dizidir. Eski çekim dizileri özleyen kişilerdenseniz bu dizi tam size göre diyebilirim.

 

 

The Bing Bang Theory

Sezon sayısı : 11
İlk bölüm yayın tarihi : 24 Eylül 2007
      Amerikan komedi dizisi olan The Bing Bang Theory dizisini de yazın izlenmesi gereken diziler listenize rahatlıkla ekleyebilirsiniz. İzlediğinizde gözlerinizden yaşlarınızın geleceği olaylar mevcuttur.

 

 

Black Mirror

Bölüm sayısı : 19
İlk bölüm yayın tarihi : 4 Aralık 2011
      Her bölümü birbirinden bağımsız olan Black Mirror isimli bu dizi kimi zaman hayata dair olayları bize farklı şekilde göstermektedir. Toplumsal olayların beyaz perdeye aktarılması ustaca gerçekleşmiştir. Diziyi izlerken birçok farklı bakış açısına sahip olacaksınız. Şaşırtıcı ve bir o kadar da merak uyandıran bölümleri olan bu diziyi de izleyebilirsiniz.

 

          Mr. Robot

Sezon sayısı : 3
İlk bölüm yayın tarihi : 24 Haziran 2015
      Amerikan yapımı olan bu dizi dizinin başrol oyuncusunun kendi içiyle olan psikolojik savaşını konu almaktadır. Ayrıca belirli kurallara da karşıdır. Ve bu kuralların yıkılmasına karşı çalışmalar yapmaktadır. Dizi siber güvenlik sistemi için bene ders niteliğindedir. Çünkü dizi kahramanımız bir hacker'dır.

 

Atypical

Sezon sayısı : 2
İlk bölüm yayın tarihi : 11 Ağustos 2017
      Dizinin ilerleyişi son derece iyidir. Dizide daha çok otistik bir çocuğun hayatı üzerine ve aile içi yaşantı konuları üzerine yoğunlaşılmıştır. Dizinin birçok yerinde duygu yüklü mesajların yanı sıra çeşitli davranışlar için ders nitelikte olan mesajlar da var.


4 yorum:

  1. HİMYM ve TBBT çok güzel diziler hatta TBBT'nın spin off dizisi Young Sheldon da bir o kadar güzel

    YanıtlaSil
  2. dizi seçimlerin harika paylaşımın için teşekkür ederiz

    YanıtlaSil